Budowanie formy w Żywcu

Zawodnicy Uczniowskiego Klubu Tenisowego Radość 90 w kwietniu wybrali się do Żywca, gdzie podczas 10-dniowego obozu treningowego intensywnie przygotowywali się do sezonu na kortach otwartych.

Na wyjazd na wielkanocne zgrupowanie zdecydowała się 19-osobowa grupa młodych tenisistów, która na korcie pod okiem kadry trenerskiej szlifowała technikę, pracowała nad regularnością i precyzją zagrań oraz pomimo wyjątkowo niesprzyjającej aury oswajała się z grą na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy obozu brali również w zajęciach ogólnorozwojowych, które prowadził wielokrotny medalista Mistrzostw Polski w lekkoatletyce, Jan Marchewka. Razem ze swoim szkoleniowcem zawodnicy z Radości codziennie wychodzili pobiegać w terenie, uczestniczyli w treningach funkcjonalnych, a najstarsza grupa odwiedzała również na siłownię. Na koniec pobytu tenisiści rozegrali również kilka gier kontrolnych, które pomimo widocznego już gołym okiem zmęczenia graczy, wypadły bardzo optymistycznie.

W Żywcu reprezentanci UKT Radość 90 budowali formę, która powinna zaprocentować w trakcie sezonu letniego. Już w maju młodzi adepci tenisa wystąpią w turniejach na różnych stopniach rozgrywek wojewódzkich i ogólnopolskich, a niektórych z nich czekają pierwsze starty międzynarodowe.

Zywiec foto