O nas

Witamy w Klubie Tenisowym Radość 90.

 

Nasza siedziba mieści się w dzielnicy Wawer – ul. Patriotów 249. W zadbanym, kameralnym ogrodzie znajdują się 2 ziemne korty, miejsce do grillowania oraz zaprzyjaźniony gabinet fizjoterapii Seneca (www.rehabilitacja-w-radości.pl).

Od wielu już lat jesteśmy jednym z najlepszych klubów sportowych dzielnicy Wawer.

W sporcie kwalifikowanym dzieci i młodzieży w tenisie ziemnym w latach 2005-2008 byliśmy najlepszym klubem tenisowym w Warszawie. W roku 2009 zajęliśmy drugie miejsce. W rywalizacji wszystkich klubów tenisowych w Polsce naszą najlepszą lokatą było 6 miejsce w 2005 roku na 180 sklasyfikowanych klubów. Nasz klub od początku posiada licencję Polskiego Związku Tenisowego.

Od 20 lat prowadzimy równolegle działalność rekreacyjną oraz szkolenie w sporcie wyczynowym. Organizujemy turnieje wojewódzkie i ogólnopolskie w sporcie kwalifikowanym we wszystkich kategoriach wiekowych w ramach kalendarza PZT oraz z cyklu Tenis 10, a także Wawerską Talentiadę dla najmłodszych adeptów tenisa. Oprócz szkolenia stacjonarnego, organizujemy również obozy, na wiosnę oraz w lecie.

Dla osób amatorsko grających w tenisa zapewniamy sparing partnerów, możliwość sprawdzenia się w klubowym challenge’u i turniejach dla amatorów.

Nauką gry dzieci i osób początkujących zajmują się wykwalifikowani, licencjonowani instruktorzy i trenerzy. O jakości naszych usług, mogą świadczyć sukcesy sekcji wyczynowej Uczniowskiego Klubu Tenisowego Radość ’90. O doświadczeniu, zawodnicy których całe już pokolenie wychowało się w małym klubie w Radości. Traktujemy ich trochę jak własne dzieci, teraz dorośli, wyczynowi tenisiści, studenci cieszą nas swoimi sukcesami. Większość nadal lubi tenisa, co jest dla nas dużą satysfakcją.

Przypominamy nasze i ich największe sukcesy:

 

Drużynowe Mistrzostwa Polski

Mistrzostwo Polski do lat 12-tu chłopców 1999 r.

Halowe MP do lat 18-tu chłopców 2005 r.

Vice MP do lat 18 chłopców 2004 r.

Vice MP do lat 16-tu chłopców 2004 r.

Halowe Vice MP Mężczyzn 2008 r.

Vice MP Kobiet 2009 r.

Halowe Vice MP do lat 18-tu chłopców 2008 r.

Oraz kilkanaście medali brązowych.

Brązowy medal MP kobiet 2010 r.

IV miejsce MP kobiet 2011 r.

V miejsce MP kadetek do lat 16-tu 2012 r.