„Asy” wyciągnęły asa z rękawa

W drugiej połowie października Uczniowski Klub Tenisowy Radość zorganizował kolejną Wawerską Talentiadę. W XII edycji tych zawodów zwyciężyła drużyna „Nowoczesnych Asów”. Na dwóch pozostałych stopniach podium stanęły „Sokoły” i „FC Kapcie”.

Dzieci, z rocznika 2006 i młodsze, jak co roku rywalizowały w trzech konkurencjach: sprawnościowych, grach zespołowych i paratenisowych. Ekipa „Nowoczesnych Asów”, w której skład weszli Amelia Kalita-Gręda, Kuba Janeczek, Maks Mróz i Oskar Zapolski, okazała się najlepsza we wszystkich trzech konkurencjach. Indywidualnie w testach sprawnościowych najlepiej wypadli Kuba Jastrzębskich wśród chłopców i Amelia Kalita-Gręda wśród dziewczynek.

Organizatorzy chcieliby podziękować za pomoc w przeprowadzeniu zawodów firmie „COBI”, Klubowi Miedzeszyn i Dzielnicy Wawer.

Sezon halowi rozpoczęli również starsi tenisiści z Radości. Drużyna młodzików w pierwszym meczu w ramach Halowych Drużynowych Mistrzostw Polski pokonała ekipę WTS Orzeł Warszawa 3:0. Julek Herok i Michał Marchewka wygrali odpowiednio z Kajetanem Kossakowskim i Antonim Michałowskim i już po singlach rozstrzygnęli losy meczu. Na koniec reprezentanci UKT Radość 90 okazali się lepsi również w grze podwójnej.img_20161016_145754