Dobra forma przywieziona z Żywca

W kwietniu zawodnicy Uczniowskiego Klubu Tenisowego Radość 90 wyjechali na obóz przygotowawczy do Żywca. Wyjazd treningowy został przez solidnie przepracowany, czego najlepszym dowodem są późniejsze rezultaty osiągane przez młodych tenisistów.

Pierwszy sukces w rozgrywkach drużynowych odniosła drużyna skrzatów. Dwunastolatkowie z Radości grający w składzie Jakub Tomczyk, Ignacy Skarżyński, Adrian Smater oraz Jan i Antoni Brzuchalscy pokonali na swoim terenie rywali reprezentujących Okęcie Tennis Club. Po rozegraniu czterech pojedynków singlowych był remis 2:2. Punkty dla UKT Radość 90 zdobyli Tomczyk i Skarżyński. O losach spotkania musiały zadecydować gry podwójne, w których lepsi okazali się gospodarze. Adrian i Ignacy w dwóch setach pokonali braci Zawartko, a Kuba i Antoś pokonali 10:8 w super tie-breaku parę Goldman/Garnier.

Zywiec2015
Dzięki temu zwycięstwu zawodnicy z Radości awansowali do następnej rundy rozgrywek, w której trafili niestety na faworytów do złotego medalu, KT Legię. Klub, który w swoim składzie ma czterech zawodników z pierwszej dziesiątki rankingu, okazał się jeszcze zbyt wymagającym rywalem.

Indywidualnie na początku sezonu letniego najlepiej spisywał się Kuba Tomczyk. Młody tenisista z Radości zwyciężył w turnieju rangi WTK 5 w Łęczycy oraz zajął drugie miejsce w takiej samej imprezie zorganizowanej przez klub z Radości. W tych drugich zawodach Kuba razem z Jankiem Piotrowskim okazali się najlepsi również w grze podwójnej.
Wśród młodzików warto odnotować występ Michała Marchewki w Mistrzostwach Województwa rozegranych na kortach ST Net. „Misiek” w grze pojedynczej przegrał dopiero w półfinale, w którym stawił niezwykle zacięty opór rozstawionym z numerem 2, Pawłowi Świderskiemu. Razem ze swoim pogromcą Marchewka zdobył również drugie miejsce w deblu.